ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ ÖNEMSİYOR VE DESTEKLİYOR

Üniversitemiz ile Gördes Kaymakamlığı ve Gördes Belediyesi arasında "Adını Sen Koy" isimli iş birliği protokolü imzalandı. 29 Mart 2017 tarihinde Rektörlüğümüzde gerçekleşen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ahmet Kilimcioğlu ve Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fatih Şahin, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz tarafından imzalanan bu iş birliği projesi kapsamında; Gördes Belediyesi, Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz Sosyal Hizmetler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi birlikte yürüteceği çalışmalarda Gördes İlçesi Karayağcı Köyü'nde bulunan Karayağcı İlkokulu binasının bakım ve onarım işleri ile öğrenci ve velilerinin psikososyal açıdan ihtiyaçlarının belirlenerek desteklenmesi sağlanacak.

"Adını Sen Koy" isimli bu güzel proje vasıtasıyla protokol imza töreninde bir araya gelindiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerimiz okumanın, öğrenmenin sadece kendileri için değil, aynı zamanda okumanın yansımasının da olması çerçevesinde bir sorumluluk üstlenmek suretiyle Gördes'te köy okullarımızda belli etkinlikleri gerçekleştirmek için girişimde bulundular. Bu girişimlerini gerçekleştiriyor ve paylaşıyorlar. O okuldaki küçük öğrenci kardeşlerimizle bir araya geliyorlar. Diğer bakımdan da sadece bir araya gelmek değil, okullarımızda yine Belediyemizin, Kaymakamlığımızın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün sunduğu katkılarla belli faaliyetleri de bu çerçevede gerçekleştiriyorlar. Üniversite öğrencileri sadece kendilerini düşünen, kendileri için öğrenen ve kendileri için yaşayan bir gençlik değil. Türk gençliğinin bu tür sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almak suretiyle; milletine, toplumuna ve devletine karşı ne kadar sorumlu bir davranış içinde olduğunu her vesileyle, her ortamda ortaya koyduğunu görüyoruz" dedi.

Üniversite olarak gençlerin bu tür faaliyetlerini ve projelerini daima desteklediklerinin altını çizen Rektör Prof. Çelebi, "Tüm okullarımızda ve bölümlerimizde müfredata sosyal sorumluluk derslerinin konulması yönünde çalışmalarımız oldu. Bunu teşvik ediyorum ve destekliyorum. Çünkü bizim kendi yakın çevremizden, ana ve babamızdan başlayarak komşumuza, arkadaşımıza, millete karşı duyarlı olmak, sorumlu davranmak gibi bir yükümlülüğümüz var. Bu konuda zaten gençlerle ilgili her hangi bir sıkıntımız ve problemimiz yok. Öğrencilerimiz, bu tür etkinliklerin ve projelerin içinde gönüllü ve çok istekli olarak yer alıyorlar. Ben hayırlı uğurlu olsun diyor, katkı veren herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Gördes ilçesi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında kurulan kardeşlik bağının resmileştiğini ifade ettiği konuşmasında, "İlçemizdeki bir köy okulunda yürütülecek olan bu sosyal hizmet ve sosyal sorumluluk projesi, hem ilgili bölüm öğrencilerimizin gelişimine, hem de ilgili köy okulundaki evlatlarımızın gelişimine katkıda bulunacak. İki tarafı da geliştirecek bir proje olarak görüyoruz. Bu projeye Gördes Kaymakamlığı olarak bizler de elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi taahhüt ediyoruz. Ben projenin uygulanmasında desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi'ye, Belediye Başkanımız Muhammet Akyol'a, ilgili fakülte ve bölümümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Üniversiteli öğrencilerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum" dedi.

Böyle bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ise, "Sosyal sorumluluk açısından Üniversitemiz ile hem öğrencilerimizi, hem halkımızı kaynaştırmış olacağız. İnşallah bu proje sürdürülebilir ve sürekli olur ve bundan sonra Gördes'te her yıl uygulanabilir. Gördes Belediyesi olarak elimizden gelen ne varsa katkı sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Protokol, Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ve Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik tarafından imzalandı.

gordes protokol

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik