I. GİRİŞİMCİ SOSYAL HİZMET UZMANLARI ÇALIŞTAYI

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Hizmetler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 25-26 Mayıs 2016 tarihlerinde Manisa ve İzmir illerinde gerçekleştirilen I. Ulusal Sosyal Hizmet Uzmanları Çalıştayı’nda sosyal hizmet uzmanı, sosyal hizmet akademisyeni ve sosyal hizmet öğrencilerinden oluşan 60’a yakın kişi katılmış ve çalıştay başarıyla tamamlanmıştır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Yerleşkesi Rektörlük Binası Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştay açılışında Sayın Hüseyin ARABASÜREN, Sayın Ufuk COŞKUN, Sayın Prof.Dr. Turan GÜNDÜZ, Sayın Prof.Dr. Fatih ŞAHİN ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr. Bilal Habeşi GÜMÜŞ konuşmalarını yapmışlardır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Hizmetler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof.Dr. Fatih ŞAHİN konuşmasına çalıştayın gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ederek başlamıştır. Konuşmasında; sosyal hizmet uzmanlarının aldıkları bilimsel ve mesleki eğitimin gereklerini alana uygulayarak Türkiye’nin pek çok bölgesinde, şehrinde son derece kaliteli, vatandaşlarımızın sosyal hizmet ihtiyacını gideren önemli çalışmalara gerek kamusal düzeyde gerekse özel sektör düzeyinde imza attıklarını belirtmiştir. Bununla birlikte özel sektörde çalışan pek çok sosyal hizmet uzmanının kendileri ile aynı alanda faaliyet gösteren meslektaşlarının çabalarından, gerçekleştirdikleri başarılardan yeterince haberdar olmadıklarını belirtmiştir. Bu çalıştay vesilesiyle özel sektörde faaliyet gösteren sosyal hizmet uzmanlarının birbirlerini tanımalarının, meslek bilincine dayalı olarak işbirliği içinde ve organize bir biçimde çalışabilmelerinin ön koşullarının oluşmasına zemin hazırlanacağı, böylelikle, halihazırda vatandaşlarımızın şu ana kadar yeterince ilgilenilemeyen sorun ve ihtiyaçları ile özgün yol ve yöntemlerle ilgilenilebileceği, yeni sosyal hizmet projeleri oluşmasına vesile olunabileceği düşünüldüğünü bildirmiştir.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bilal Habeşi GÜMÜŞ ise konuşmasında bu çalıştayın yapılmasında katkı sağlayan herkese teşekkür etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal hizmet ihtiyacına dikkat çekerken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının iyi hizmet almayı hak ettiği vurgusunda bulunmuştur.

Çalıştayın ikinci oturumu Tartışma ve Başarı Hikayelerinin Paylaşılması başlığı altında Prof.Dr. Fatih ŞAHİN başkanlığında yürütülmüştür. Çalıştayın üçüncü oturumu Yaşlılık ve Yaşlı Bakımı başlığı altında Prof.Dr. Turan GÜNDÜZ başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Çalıştayın son oturumu ise Doç. Dr. Ertan KAHRAMANOĞLU başkanlığında yürütülmüştür.






Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik