MCBÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN KÖY OKULLARINA DESTEK

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, Manisa ilçelerindeki köy okullarında eğitim görmekte olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve psikososyal açıdan destek olmak amacıyla "Adını Sen Koy" isimli bir proje geliştirdiler. Proje kapsamında Gördes Karayağcı İlköğretim Okulu'nun yaşları 6 ile 12 arasında değişen 30 ilköğretim öğrencisi, yeni döneme Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde okuyan abi ve ablalarının hediyeleri ile başladılar. 

MCBÜ Sosyal Hizmet Bölümü II. sınıf öğrencileri Burak Durgun ve Nergis Kenar tarafından hazırlanan ve MCBÜ Sosyal Hizmetler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen proje kapsamında, 2017 yılı boyunca çeşitli faaliyetler düzenlenecek. 

MCBÜ Sosyal Hizmetler Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fatih Şahin ve öğretim üyeleri, projeyi yürütecek gönüllü öğrenciler ile birlikte Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik ve Şube Müdürü Bülent Semerci'yi ziyaret etti. Akyol ve Çelik, yaptıkları açıklamalarda önümüzdeki aylarda da MCBÜ Sosyal Hizmetler Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte çalışacakları mesajını verdiler. 

Şubat ayı içerisinde ilk olarak, öğrencilerin kışlık giyecek ve okul ihtiyaçlarının temin edildiği proje kapsamında, okul kütüphanesine bağışlanan kitaplar öğretmelere teslim edildi. Önümüzdeki günlerde Gördes Belediyesi ve Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile okulun çevre düzenlemesinin yapılması ve bahçesine bir oyun parkı eklenmesi planlanıyor. MCBÜ Sosyal Hizmet Bölümünün gönüllü öğrencileri ayrıca, yıl sonunda ilköğretim öğrencileri ile birlikte sergileyecekleri ve velilerinin de izleyeceği bir sahne gösterisi hazırlayacaklar. 

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için yola çıkarak, yaşadıkları kente hizmet etmek isteyen MCBÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, Gördes'teki çalışmalarını sürdürüyor.  
KARAYAĞCI GEZİSİ

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik